EKONOMİK SAKIZ TURU

EKONOMİK SAKIZ TURU

EKONOMİK SAKIZ TURU

Konaklama : SAKIZ’DA DIANA HOTEL’DE 1 GECE O.K. KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 99€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

Sakız Turu

''Sakız Adası'na Rüya Gibi Bir Yolculuk’'


 * * * SAKIZ (CHIOS) ADASI * * *4* CHANDRIS HOTEL (Kent Merkezi) veya DIANA HOTEL'DE KONAKLAMA FARKI İLE... >


'Ada Turizmi Öncüsü FMA TRAVEL Farkı ile Kuzey - Batı Sakız Turu ve Güney Sakız Turu ile 25 Euro Ederindeki İzmir - Çeşme - İzmir Otobüsle Ulaşım Dahil '
...


1.GÜN: KUZEY ve BATI SAKIZ TURU: VRONTADOS – YEL DEĞİRMENLERİ – DASKALOPETRA – NEA MONI MANASTIRI – AVGONIMA – ANAVATOS
CUMARTESİ

Sabah 06.30'da Egepark, 06.40'da Bostanlı İskelesi, 06.50'de Karşıyaka Anıt, 07.00`de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 07.10`da Sabancı kültür Merkezi önü, 07.20`de Göztepe İskelesi, 07.30'de Üçkuyular OPET ve 08.30'da Çeşme Gümrük'te buluştuktan sonra komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Sakız ( Chios )'a gitmek için yola çıkıyoruz. Çeşme deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık 45 dakikalık keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz.

Sakız'a ulaştığımızda Sakız'ın kuzeyi ve batısına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Tarihi Yeldeğirmenleri'ne gidiyor ve Sakız'ın simgesi değirmenleri fotoğraflıyoruz. Roket Savaşları'nın yapıldığı Vrondatos ve Homeros'un ders verdiğine inanılan Daskalopetra'yı da gördükten sonra adanın kartal yuvası sayılan Avgonima Köyü ve en eski manastırlarından birisi Nea Moni'ye doğru Batı Sakız Turu'na devam ediyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında Karies Köyü yakınlarında verdiğimiz kısa mola esnasında adayı kuşbakışı izleme ve fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Öğle yemeğimizi kendine özgü mimarisi ile görenleri büyüleyen Avgonima'da alıyor ve köy tavernasında adanın şahane oğlak tandırı ve horoz kebabı ile şarabının tadına bakıyoruz. Yemeğin ardından bir zamanların en ilginç köyü olan Anavatos'u panoramik olarak izliyor ve günümüzde terk edilmiş bu dağ köyünü fotoğraflıyoruz. Gün sonunda Sakız'ın en önemli tarihi mirası Nea Moni Manastırı'na giderek 11. yy yapısının eşsiz freskoları ve mermer mozaiklerini yakından tanıyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Taverna Eğlencesi'ne katılıyor, limitsiz içki ve Yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.


2.GÜN: MERKEZ ve GÜNEY SAKIZ TURU: SAKIZ KALESİ – VUNAKU MEYDANI – ARMOLIA – PIRGI – MESTA – PAŞA LİMANI
PAZAR

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra ilk durağımız Ada'nın kalbinde yer alan Sakız Kalesi oluyor. Bir zamanların Venedik ve de Osmanlı dönemi izlerini taşıyan kale ve kale içi yerleşimini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kale gezintisinin ardından 19.yy.da Sakız Adası'nı ziyaret eden Sultan Abdülmecid'in emri ile inşa edilen Sakız'ın günümüze kalmış en sağlam camisi olan Mecidiye Camisi'ne doğru gezimize devam ediyoruz. Sakız'ın buluşma noktası olan Vunaku Meydanı ( Platia Plastira ), Halk Bahçesi ( Dimotikos Kipos), Sakız'ın en şirin Osmanlı yapılarından biri olan Melek Paşa Çeşmesi ve Vunaku Meydanı'nın etrafında sıralanmış Sakız Valiliği, Homerion ( Homeros Kültür Merkezi ) ve Aya Iakovos Kilisesi gibi yapıları panoramik olarak görüyoruz. Ardından Sakız ağaçlarının ve mimari zenginliğin en bol olduğu Mastihohoria (damla sakızı köyleri ) ve Notia horia ( güney köyleri ) görmek ve öğle yemeğimizi almak için Güney Sakız Turumuza başlıyoruz. Bu keyifli günde çömlek yapımı ve kalesi ile ünlü Armolia, “ksista“adı verilen cephe süslemeleri ile ünlü Pirgi, dehlizleri andıran sokakları ve kale görünümlü evleri ile Mesta gibi ortaçağ köylerini geziyoruz. Ada'nın doğal ve mimari birçok zenginliğine ev sahipliği yapan Güney Sakız Köyleri gezisinin ardından Paşa Limanı'na giderek güzel bir restoranda Sakız denizinin lezzetli ve taptaze ürünlerinin tadına bakma şansı yakalıyoruz. Daha sonra Yunanistan ve Sakız Adası'na veda ederek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Çeşme'ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çeşme'de gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra İzmir'e doğru özel aracımızla yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir'de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...


 

   

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

4* CHANDRIS HOTEL (Kent Merkezi) veya DIANA HOTEL’DE KONAKLAMA 

< GÜNEY SAKIZ TURU (MESTA - PİRGİ - ARMOLIA) 

< KUZEY VE BATI SAKIZ TURU(AVGONIMA - ANAVATOS - NEA MONI) 

< ÇEŞME – SAKIZ – ÇEŞME FERİBOT ULAŞIMI 

< SAKIZ KENT TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ 

< ÖĞLE YEMEKLERİ 

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI  

< VİZE ÜCRETİ  ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için ) 

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE 10 EURO SUR –PRIM ALINACAKTIR


*** 55 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTADA SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE

YANLIZCA 36 EURO ÖDENECEKTİR***


SAKIZ KONFOR ve EĞLENCE PAKETİ

 YUNAN TAVERNASI’NDA LİMİTSİZ İÇKİLİ - CANLI MÜZİKLİ

  SAKIZ ÖZEL MENÜSÜ (35 EURO)
 İZMİR-ÇEŞME-İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI (20 EURO)

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.30’da Mavişehir Egepark

06.40’da Bostanlı İskelesi

06.50’de Karşıyaka Anıt

07.00'de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi

07.10'da Sabancı Kültür Merkezi önü

07.20'de Göztepe İskelesi

07.30’de Üçkuyular OPET

08.30’da Çeşme Gümrük