Çeşme Çıkışlı Günübirlik SAKIZ ADASI MOSTRA KARNAVALI’NA SİZ DE DAVETLİSİNİZ...

Çeşme Çıkışlı Günübirlik SAKIZ ADASI MOSTRA KARNAVALI’NA SİZ DE DAVETLİSİNİZ...

MOSTRA KARNAVALI’NA SİZ DE DAVETLİSİNİZ...

Konaklama : Günübirlik

Tur Süresi : Günübirlik

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 59€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- ÇEŞME ÇIKIŞLI -

 Sakız Adası'na Rüya Gibi Bir Yolculuk -

MOSTRA KARNAVALI'NA SİZ DE DAVETLİSİNİZ 

  

 * * * Günübirlik SAKIZ (CHIOS) ADASI * * * 

 

 

 

- 17 Mart PAZAR | Günübirlik - 

 

...

 

PAZAR

SAKIZ MERKEZ - MOSTRA KARNAVALI – THYMIANA KÖYÜ - TABAKIKA YEL DEĞİRMENLERİ – EMPORION – MAVRA VOLIA

Sabah saat 07.45'de Çeşme Gümrük'te buluştuktan sonra komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Sakız ( Chios )'a gitmek için yola çıkıyoruz. Çeşme deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Sakız Adası’na ulaştığımızda  ilk olarak bizleri bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi alıyor ve Sakız’ın ünlü Mostra Karnavalı’nı izlemek için karnavalın yapıldığı Thymiana Köyü’ne gidiyoruz. Thymiana’da “Talimi” adı verilen dans gösterileri, geçit alayları ve bando eşliğinde doyasıya eğleniyor ve Sakız’ın karnaval kültürünü yakından tanıyoruz. Karnavalın en hareketli saatlerinde keyifli anlar geçirdikten ve asıl törenleri izledikten sonra biraz da adayı keşfetmek ve Sakız ağaçlarını yakından görmek için Sakız ağaçlarının en bol olduğu güney bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle çömlek yapımı, seramikleri ve kalesi ile ünlü Armolia’ya gidiyoruz. Armolia’da hem adaya özgü alışverişlerimizi yapıyor hem de ünlü Sakız Ağaçları’nı yakından görme şansı yakalıyoruz. Daha sonra adanın tarihi limanı ve Sakızlıların ilk yerleştiği yer olan Emporios’a doğru gezimizi sürdürüyoruz. Emporios’a ulaştığımızda öncelikle Emporios’un büyüleyici manzarası eşliğinde deniz mahsülleri ve otantik tatlardan oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra eski çağlarda deniz altındaki bir volkanın patlaması sonucu oluşan Mavra Volia’yı görüyor ve simsiyah taşları ile adeta büyüleniyoruz. Emporios’ta geçirdiğimiz keyifli anların ardından merkeze doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Merkez turumuzda 19.yy.da Sakız Adası’nı ziyaret eden Sultan Abdülmecid’in emri ile inşa edilen Sakız’ın günümüze kalmış en sağlam camisi olan Mecidiye Camisi’ni, Sakız’ın buluşma noktası olan Vunaku Meydanı ( Platia Plastira ), Halk Bahçesi ( Dimotikos Kipos), Sakız’ın en şirin Osmanlı yapılarından biri olan Melek Paşa Çeşmesi ve Vunaku Meydanı’nın etrafında sıralanmış Sakız Valiliği, Homerion ( Homeros Kültür Merkezi ) ve Aya Iakovos Kilisesi gibi yapıları panoramik olarak görüyoruz ve Tabakika ismi ile anılan Tarihi Yel Değirmenleri'ne giderek Sakız'ın simgesi değirmenleri fotoğraflıyoruz. Daha sonra hem Sakız’ın karnaval kültürünü yakından gördüğümüz hem de keyifle ve dolu dolu gezdiğimiz bir turun ardından Sakız’a veda ederek bizleri Çeşme’ye götürecek feribotta yerlerimizi alıyoruz. Çeşme’de gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


• Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.


• Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!


• İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.


• Tur başlangıç ve bitiş yeri Sakız Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.


• 2000’li yılların başından itibaren Sakız da dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.


• Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

NOT:  Yüzyıllardır süregelen bir gelenek olan Mostra Karnavalı Etkinliği, programımızda ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Karnavalın hava şartları gibi force major ya da başka herhangi bir sebeple iptal edilmesi veya yapılamaması gibi durumlarda, Fma Travel’ın hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, tur katılımcılarının bu hallerden ötürü kısmi ya da tamamen iade talep edemeyeceğini siz değerli misafirlerimizin bilgilerine sunarız.


 

      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< SAKIZ KENT TURU

< THYMIANA KÖYÜ KARNAVAL TURU

< TABAKIKA YEL DEĞİRMENLERİ – EMPORIOS – MAVRA VOLIA - ARMOLIA

< ÇEŞME – SAKIZ – ÇEŞME FERİBOT ULAŞIMI 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ 

< ÖĞLE YEMEKLERİ 

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için ) 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

07.45’da Çeşme Gümrük