Günübirlik SAMOS TURU (Kuşadası Çıkışlı)

Günübirlik SAMOS TURU (Kuşadası Çıkışlı)

Günübirlik SAMOS ADASI TURU (Kuşadası Çıkışlı)

Konaklama : Günübirlik

Tur Süresi : Günübirlik

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 69€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- KUŞADASI ÇIKIŞLI -

- Ada Turizmi Öncüsü FMA TRAVEL'dan Eşsiz Bir Tur -

Günübirlik SAMOS (SİSAM) ADASI

 

 

 Pazar (Günübirlik)

 

- Samos'ta Görmek İstediklerinizle Dopdolu Bir Program -


 - Kokkari Plajı'nda Yüzme Fırsatı ile - 


 - HIZLI KATAMARAN AVANTAJI İLE - 

 

 

 

BAŞKENT VATHI KENT TURU ( PISAGOR MEYDANI – ARSLAN BAĞIMSIZLIK HEYKELİ – BELEDİYE SARAYI ve HALK BAHÇESİ ) - KARLOVASI – POTAMI PLAJI – AVLAKIA – AG. KONSTANTINOS -  KOKKARI PLAJI ve PYHTAGORIO

Sabah 08:00’de Kuşadası Limanı’nda buluşuyor ve komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Samos ( Sisam )`a günübirlik gitmek için  pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saatlik keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Ege Denizi`nin en güzel plajlarına sahip, bağları ve ormanları ile ünlü, Pisagor`un memleketi Pythagorio’ya vardığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve başkent Vathi'ye doğru adayı keşfe çıkıyoruz. Vathi’de ilk olarak Sofouli ismini taşıyan kordon boyundan Katolik Kilisesi`ni görerek başkent Vathi’nin kalbinde yer alan Pythagoros Meydanı’na doğru yürüyoruz. Meydan’da yer alan bağımsızlık simgesi mermer Arslan Heykeli’ni yakından görüyoruz. Meydan’da çektirdiğimiz hatıra fotoğraflarının ardından Neoklasik mimarinin tüm güzelliklerini yaşatan Yunan Milli Bankası Binası’nı fotoğraflayarak Themistoklis Sofoulis Meydanı’na yürüyoruz. Meydanda üç dönem Yunanistan başbakanlığı yapan ve Samos arkeolojisine de yoğun emek veren Themistokles Sofoulis’in heykelini yakından görüyoruz. Agios Spiridon Kilisesi, Halk Bahçesi, Arkeoloji Müzesi ve Tarihi Belediye Sarayı gibi yapıları da rehberimiz eşliğinde gördükten sonra Pisagor Meydanı`nda verdiğimiz frape  molasının ardından adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü beldesi olan Karlovasi`ye doğru yola çıkıyoruz.  Karlovasi`de ilk olarak Samos’un en güzel plajlarından biri olan Potami Plajı`na gidiyor ve Aya Nikolas Kilisesi`nin terasından eşsiz manzarayı izliyoruz. Öğle saatlerinde Samos’un en güzel sahili Kokkari`de deniz kıyısında Samos mutfağının eşsiz tatları ile öğle yemeğimizi almak için yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu esnada yolumuz üzerinde yer alan Agios Konstantinos ve Avlakia gibi yerleşimleri panoramik olarak görüyoruz. Tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos`dan izler taşıyan Kokkari`de öğle yemeğimizi güzel bir sahil restoranında alıyor ve Kokkari Sahili’nde yüzme keyfi yaşıyoruz. Keyifle geçen günün ardından Vathi`ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Günün en güzel saatlerinde Vathi’de eski bir şarap fabrikasına uğruyor ve günümüzde şarap müzesi olan bu tesiste Samos şaraplarının tadına bakıyor ve alışveriş yapma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Pisagor (Pythagoras)`un doğum yeri olan Pythagorio`ya gidiyoruz. Birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu beldede antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz.  Pythagorio’da yaptığımız keyifli turumuzun ardından Pythagorio gümrüğünde işlemlerimizi tamamlıyor ve gemide yerlerimizi alıyoruz. Gün biterken eşsiz tarihi, şarabı, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos`a veda ederek Kuşadası’na doğru denizden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< KUŞADASI - SAMOS - KUŞADASI HIZLI VE KISA FERİBOT ULAŞIMI

< BÜYÜK SAMOS TURU ( PYTHAGORIO – KOKKARI – KARLOVASI TURU )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Kuşadası Limanı 08:30