İstanbul Çıkışlı SAKIZ MOSTRA KARNAVALI TURU

İstanbul Çıkışlı SAKIZ MOSTRA KARNAVALI TURU

İstanbul Çıkışlı SAKIZ MOSTRA KARNAVALI TURU

Konaklama : DIANA HOTEL veya 4* CHANDRIS HOTEL'DE KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 99€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- Sakız Adası'na Rüya Gibi Bir Yolculuk -

MOSTRA KARNAVALI'NA SİZ DE DAVETLİSİNİZ

 

KUZEYİNDEN GÜNEYİNE BAMBAŞKA BİR SAKIZ ADASI TURU 

 

 - DIANA HOTEL veya 4* CHANDRIS HOTEL'DE KONAKLAMA - 

 

25 - 26 ŞUBAT 2023 (2 Gün - 1 Gece)

 

...


I.GÜN 25 ŞUBAT CUMARTESİ:   

MERKEZ ve KUZEY SAKIZ TURU ( Sakız Kalesi, Vunaku Meydanı, Tarihi Yel Değirmenleri, Vrondatos, Daskalopetra Kardamyla , Marmaro, Langada ) 

İstanbul çıkışlı Mostra Karnavalı Özel Sakız Turu için Cuma akşamı, İstanbul’da belirlenen duraklarda buluştuktan sonra Çeşme’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah saatlerinde ulaştığımız Çeşme’de verdiğimiz kahvaltı molasının ardından 08:30’da Çeşme Gümrük’e gidiyor ve komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Sakız ( Chios )’a gitmek için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Sakız’a ulaştığımızda bizleri bekleyen otobüsümüzle Yunanistan’ın en bakımlı ve zengin adası Sakız’ı keşfetmek için adada yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Ada’nın kalbinde yer alan Sakız Kalesi oluyor. Bir zamanların Ceneviz, Venedik ve de Osmanlı dönemi izlerini taşıyan kale ve kale içi yerleşimini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kale gezintisinin ardından 19.yy.da Sakız Adası’nı ziyaret eden Sultan Abdülmecid’in emri ile inşa edilen Sakız’ın günümüze kalmış en sağlam camisi olan Mecidiye Camisi, Sakız’ın buluşma noktası olan Vunaku Meydanı ve Halk Bahçesi, Sakız’ın en şirin Osmanlı yapılarından biri olan Melek Paşa Çeşmesi’ni yakından gördükten sonra Sakız’ın ileri gelenlerinin oturduğu ve Homeros’un adı ile ünlenen Daskalopetra’ya ev sahipliği yapan Vrontados’a doğru Kuzey Sakız’da yol alıyoruz. Gezimizin ilk durağı ve Sakız resimlerinin vazgeçilmez sahnesi olan Tarihi Yeldeğirmenleri’nde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Ada'nın en güzel sayfiyesine sahip Kardamyla ve Marmaro'ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Bu şirin sahil kasabasında verdiğimiz gezinti molasının ardından Ada'nın balık lokantaları ile ünlü dalyan köyü olan Langada'ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Burada deniz mahsüllerinden oluşan leziz bir öğle yemeği alıyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam arzu eden konuklarımızla otelimizin lobisinde buluşuyor ve limitsiz içkili bir Taverna Eğlencesi’ne katılıyoruz. Yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi eğlenerek alıyoruz

 

II.GÜN 26 ŞUBAT PAZAR:  

GÜNEY SAKIZ TURU ( Mostra Karnavalı, Thymiana Köyü, Armolia, Mesta, Pirgi , Paşa Limanı )  

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra 10.00’da Sakız’ın ünlü Mostra Karnavalı’nı izlemek için karnavalın yapıldığı Thymiana Köyü’ne gidiyoruz. “Talimi” adı verilen dans gösterileri, geçit alayları ve bando eşliğinde doyasıya eğleniyor ve Sakız’ın karnaval kültürünü yakından tanıyoruz. Mostra Karnavalı’nda geçirdiğimiz keyifli anların ardından Güney Sakız Turu için otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz. Sakız ağaçlarının ve mimari zenginliğin en bol olduğu Mastihohoria (damla sakızı köyleri ) ve Notia horia ( güney köyleri ) diye adlandırılan yörede yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak kızıl toprağı, kalesi ve çömlekleri ile ünlü Armolia’da kısa bir mola veriyor ve Sakız’a özgü hediyelik eşyalardan alma şansı yakalıyoruz. Daha sonra  “ksista“adı verilen cephe süslemeleri ile ünlü Pirgi’de keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Öğle saatlerinde Paşa Limanı’nda Sakız’ın deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Gezinin sonunda labirenti andıran sokakları ve kale görünümlü evleri ile Mesta adlı ortaçağ köyünü geziyoruz. Güney gezimizin sonunda Sakız Adası’na veda ederek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Çeşme’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Çeşme’de gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyor ve İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

 

 

 

      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< DIANA HOTEL veya 4* CHANDRIS HOTEL'DE KONAKLAMA

< ÇEŞME - SAKIZ - ÇEŞME FERİBOT ULAŞIMI

< SAKIZ KENT TURU

< GÜNEY SAKIZ TURU

  ( MOSTRA KARNAVALI - THYMIANA - MESTA - PİRGİ – ARMOLIA –PAŞA LİMANI)

< KUZEY SAKIZ TURU

   (YEL DEĞİRMENLERİ – DASKALOPETRA, KARDAMYLA ve LANGADA )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE

   10 EURO SUR –PRIM ALINACAKTIR

< İSTANBUL – ÇEŞME – İSTANBUL ULAŞIMI


SAKIZ KONFOR ve EĞLENCE PAKETİ

 YUNAN TAVERNASI’NDA LİMİTSİZ İÇKİLİ - CANLI MÜZİKLİ

  SAKIZ ÖZEL MENÜSÜ (35 EURO)

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

CUMA AKŞAMI

İstanbul’da Belirlenen Duraklar