Günübirlik KOS TURU (Bodrum Çıkışlı)

Günübirlik KOS TURU (Bodrum Çıkışlı)

Günübirlik KOS ADASI TURU (Bodrum Çıkışlı)

Konaklama : Günübirlik

Tur Süresi : Günübirlik

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 69€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- Türkiye'de yine bir ilk, FMA Travel ile KOS ADASI Günübirlik Turu -

Günübirlik KOS ADASI


<<< Bodrum Çıkışlı >>>


26 Mayıs | 02 Haziran | 09 Haziran | 16 Haziran | 23 Haziran | 30 Haziran Pazar (Günübirlik)Hippokrates Çınarı - Kos Kalesi - Eleftheria Meydanı - Osmanlı Camileri - Halk Agorası


Platani Türk Köyü - Zia Köyü ve Çarşısı - Dikeos Dağı ve Tigaki Tuz Gölü - Lambi Beach’te Yüzme Keyfi  Sabah 08.30 Bodrum Kalesi Gümrüğü'nde buluştuktan sonra Bodrum Çıkışlı Kos Turu için gezimize başlıyoruz. Bodrum’dan Kos’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamladıktan sonra On iki Adalar’ın ( Dodekanisos )’un en güzel adalarından biri olan Kos Adası / İstanköy gezimiz için Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde  ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan bu güzel adada gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde ada merkezini geziyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi ( Kastro Neretzias )’ni görüyoruz. Daha sonra Plateia Platanou Meydanı’nı taçlandıran ve Hipokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz.  Merkezdeki gezimizi İtalyan işgali döneminde yapılan Polis KarakoluRoma AgorasıEleftheria MeydanıCezayirli Hasan Paşa, Defterdar Cami, Eleftheria Meydanı ve Halk Agorası ( Dimotiki Agora )  gibi yapıları panoramik biçimde görerek tamamlıyoruz. Kos Adası Merkez Turu’nu tamamladıktan sonra Kos Köyleri Turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Dikeos Dağı eteklerinde yer alan yemyeşil bir dağ köyü olan Zia Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Zia Köyü’ndeki geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız keyifli gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz.  Daha sonra Yunanistan’ın keyifli içeceklerinden biri olan frapelerimizi içmek için manzaralı bir tavernaya konuk oluyoruz. Bu esnada karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Öğleden sonra Kos Türklerinin yoğun yaşadığı bir dönemin Germe bugünün Platani Köyü’nden geçerek Kos Adası’nın güzel sahillerinden biri Lambi Beach yakınlarında bir balık tavernasına konuk oluyoruz. Adaya özgü deniz mahsulleri ve yöresel tatlardan oluşan zengin menülü bir öğle yemeği alıyoruz. Bu esnada arzu eden konuklarımızla deniz manzaralı restoranımızın sahilinde karşı kıyıda Bodrum’u izleyerek yüzme keyfi yaşıyoruz. Kos Adası’nda geçirdiğimiz dolu dolu bir kültür, doğa ve eğlence turunun ardından Kos’a veda ederek gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Gün sonunda ulaştığımız Bodrum’da gümrük çıkış işlerimizi tamamlıyor bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< BODRUM – KOS – BODRUM FERİBOT ULAŞIMI

< KOS ADASI MERKEZ TURU

  ( ELEFTHERIA MEYDANI – KALE ve HALK AGORASI )

< KOS ADASI KEŞİF TURU

  ( ZIA KÖYÜ – PLATANI KÖYÜ – TINGAKI GÖLÜ – DIKEOS DAĞI )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< ÖĞLE YEMEĞİ

< YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI 

< LİMAN VERGİSİ ( 1 EURO )

< VİZE ÜCRETİ 
( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

08.30’da Bodrum Kalesi Gümrüğü